новости, статьи об альтернативных источниках энергии, биодизеле, электромобилях, эко архитектуре, гаджетах, гибридах, биотопливе

звоните: Life :) 093 718 94 27
Random header image... Refresh for more!

Власна сонячна електростанція на даху будівлі – вже реальність в Україні?

Одразу дві невеликих сонячних електростанції, що подаватимуть електроенергію за «зеленим тарифом» до мережі, запускають в Україні. Розташовані вони у Київській та Луганській областях.

У місті Антрацит на Луганщині у червні має запрацювати сонячна електростанція, де встановлені сонячні модулі українського виробництва. Головний інженер Інституту відновлювальної енергетики НАН України Юрій Фаворський розповів DW: «Крім тих сонячних електростанцій, які діють у Криму і Вінницькій області, змонтована перша черга, й через тиждень отримаємо ліцензію на станцію у 15 КВт встановленої потужності, загальною проектною потужністю 45 КВт».

За словами інженера, який і консультував проект, на реалізацію ідеї від першого бажання приватного інвестора збудувати СЕС до безпосередньо встановлення й отримання усіх дозволів й «зеленого тарифу» пішло 13 місяців. Фаворський зауважує, що у Німеччині аналогічні проекти навіть не юридичних, а приватних осіб втілюються в життя за місяць-два.

За словами спеціаліста, прогнозований виробіток електроенергії для кліматиених умов півдня Луганської області від сонячної станції встановлекої потужністі 15 КВт за умови середнього «зеленого» тарифу за електроенергію у розмірі 5 гривень за кіловат-годину для цієї станції буде у грошовому еквіваленті – 25 тисяч гривень на рік.

Як каже головний інженер Інституту відновлювальної енергетики, інвестором у станцію в Луганській області є засновник приватної компанії, який має декілька бізнесів, у тому числі у традиційній енергетиці, а саме — видобуток вугілля. «Людина, яка має у власності шахту, повірила у сонце»,- підкреслює Фаворський.

Окупність за 6 років

Енергія, вироблена на цій СЕС, подаватиметься до мережі, й нею може скористатись будь-хто. Інженери розрахували, що інвестиції у станцію в Антрациті мають окупитись за 6 років. На думку консультанта проекту, у майбутньому «зелений тариф» можна буде отримувати швидше.

«Скептиків стало меньше, раніше думали, що «зелений тариф» лише для певних осіб за певних умов. Тепер будемо проект тиражувати, сподіваємось, це можна буде робити й за 8 місяців»,- зауважує інженер.

Щоб популяризувати сонячну енергетику в приватному секторі, а також виявити і усунути всі законодавчі і технічні перешкоди для таких проектів, починається будівництво іншої сонячної електростанції — у Київській області. Її розмістять на даху приватного будинку. Теж генерувати електроенергію в загальну мережу будуть за «зеленим» тарифом. Встановлена потужність станції становитиме близько 1,5 КВт.

Приватні господарства отримають рекомендації з отримання «зеленого тарифу»

Проект реалізує Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України за підтримки Нацкомісії регулювання енергетики. Як розповів DW президент Асоціації Віталій Давій, установка даної СЕС є партнерським проектом і має на меті в першу чергу створення ефективнних рекомендацій, як приватні господарства можуть отримати «зелений» тариф, адже в Україні поки що немає такого досвіду.

Наразі ведуть переговори із київським заводом «Квазар» про постачання для проекту сонячних панелей. Сам президент галузевої асоціації і є ініціатором встановлення СЕС на даху приватної будівлі. «Окупність складе кілька років, зараз досить важко спрогнозувати, якого розміру буде тариф та наскільки швидко вдасться його отримати, а строк окупності залежить від цього»,- поділився Віталій Давій.

За результатами проекту Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії має намір випустити посібник, інструкцію з будівництва та підключення до мережі малих «дахових» сонячних електростанцій, а також надати пропозиції профільному комітет Верховної Ради з усунення законодавчих недоліків, що заважають розвитку таким проектам в Україні.

Источник: solareview.blogspot.comКомментарий закрыт.